MASAŻ LECZNICZY I RELAKSACYJNY. INDYJSKI MASAŻ GŁOWY

Dlaczego chce nam się jeść

Za uczucie bycia głodnym lub najedzonym odpowiadają 2 ośrodki w mózgu. A konkretnie w podwzgórzu. Jest to ośrodek głodu i sytości. Ośrodek głodu reaguje na spadek stężenia glukozy we krwi. Podwzgórze następnie wysyła wiadomość o tym do kory mózgowej. Następuje pobudzenie obszarów mózgu świadomie rejestrujących uczucie głodu i zaczyna  się proces szukania i przygotowywania jedzenia. A potem jego przyswajania.  Po zjedzeniu posiłku, ośrodek sytości reaguje na wzrost poziomu glukozy we krwi. Podwzgórze przekazuje informację o tym fakcie do kory mózgowej. A kora przesyła już świadome polecenie przerwania jedzenia.

A co się stanie jeśli dostarczymy naszemu organizmowi przed przystąpieniem do zjedzenia posiłku  małej dawki glukozy, np. zjadając łyżeczkę miodu?                                

Glukoza z miodu zostanie częściowo wchłonięta do krwi jeszcze w jamie ustnej. Jej stężenie we krwi szybko się podniesie. Co stanowi sygnał dla ośrodka sytości w  podwzgórzu. Informacja ta zostanie przesłana do kory mózgowej. Nasz mózg podejmie świadomą decyzję. Nie jestem głodny.  Przestaję jeść.

MOJE MASAŻE
MASAŻ SHIATSU
MASAŻ SHIATSU
MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY
MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY
MASAŻ SHANTALA
MASAŻ SHANTALA
MASAŻ RELAKSACYJNY
MASAŻ RELAKSACYJNY
MASAŻ LECZNICZY
MASAŻ LECZNICZY
indyjski masaż głowy
INDYJSKI MASAŻ GŁOWY
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
CIEKAWOSTKI
jedzmy miód
ODMIANY MIODU
ODMIANY MIODU
jedzmy miód
previous arrow
next arrow
Slider